Прејди на содржината

Категорија:Фантастични книги по серијал

Од Википедија — слободната енциклопедија

Оваа категорија не е за статии за одделни книги, туку за статии и категории за серијали во целост. Одделни книги што се дел од серијал треба да се категоризираат во нивната поткатегорија.

Фантастични серијали од романи треба да бидат категоризирани во поткатегоријата Категорија:Фантастични романи по серијал. Тука треба да бидат категоризирани само книги што не се романи, како на пр. раскази.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.