Категорија:Транснептунски објекти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Објекти во Сончевиот систем чија орбита се протега подалеку од планетата Нептун.
Главната статија за оваа категорија е Транснептунски објект.

Category:Trans-Neptunian objects

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 4 поткатегории од вкупно 4.

К

П