Прејди на содржината

Категорија:Теорија на полињата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Теорија на полињата.

Теоријата на полињата е гранка на математиката која се занимава со изучување на својствата на полињата.

Страници во категоријата „Теорија на полињата“

Оваа категорија содржи само една страница.