Прејди на содржината

Категорија:Теории на личноста

Од Википедија — слободната енциклопедија

Теорија на личноста е гранка на психологијата која ги изучува теориите за личноста и разликите помеѓу поединците.

Главна статија: Психологија на личноста.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.