Категорија:Синтпоп

Од Википедија — слободната енциклопедија

Синтпоп е стил на поп музика каде што синтисајзерот е доминантен музички инструмент.

Главната статија за оваа категорија е Синтпоп.

Страници во категоријата „Синтпоп“

Оваа категорија содржи само една страница.