Категорија:Сино-бели подџинови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Сино-бели подџинови се подџиновски (сјајна класификација IV) ѕвезди од спектрален тип B.

Страници во категоријата „Сино-бели подџинови“

Прикажани се 7 од вкупно 7 страници во категоријата.