Категорија:Семрежен развој

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Семрежен развој.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 7 поткатегории од вкупно 7.

H

  • [<b>×</b>] HTML(3 С)
  • [<b>×</b>] HTTP(1 С)