Категорија:Светски ранкинг UCI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Светски ранкинг UCI е систем за бодување на професионалните друмски велосипедисти преку 24 еднодневни и етапни трки низ сезоната.