Категорија:СУБД

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Систем за управување со бази на податоци (СУБД) е програмска опрема наменета за раководење со бази на податоци и вршење на операции по барање на корисниците. Позастапени примери за употребата на СУБД се смотководството, работењето со човечки ресурси и поддршка за потрошувачите.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

П