Категорија:Русисти

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Русист - познавач, истражувач или научник кој се занимава со русистика. Во потесна смисла русист е секој познавач на рускиот јазик и книжевност.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Русисти“

Оваа категорија содржи само една страница.