Категорија:Речиси загрозени видови според МСЗП

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се заведени видови кои се сметаат за речиси загрозени според Црвениот список на МСЗП.

Status iucn3.1 NT mk.svg (Категорија на Црвениот список на МСЗП)

Поврзано[уреди | уреди извор]

Страници во категоријата „Речиси загрозени видови според МСЗП“

Прикажани се 50 од вкупно 50 страници во категоријата.