Категорија:Речиси загрозени видови според МСЗП

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во оваа категорија се заведени видови кои се сметаат за речиси загрозени според Црвениот список на МСЗП.

Status iucn3.1 NT mk.svg (Категорија на Црвениот список на МСЗП)

Поврзано[уреди | уреди извор]

Страници во категоријата „Речиси загрозени видови според МСЗП“

Оваа категорија содржи само една страница.