Категорија:Развој

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Категоријата „Развој“ се однесува на проблематика поврзана со економскиот развој, соработката за развој и меѓународниот развој. Видете и: Одржливост.

Портал „Одржлив развој

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Е

И

К

Н

О