Категорија:Претенденти

Од Википедија — слободната енциклопедија

Претендент е оној кој се повикува на своето право на некој укинат или веќе заземен престол.


Главната статија за оваа категорија е Претендент.

Страници во категоријата „Претенденти“

Оваа категорија содржи само една страница.