Категорија:Предрафаелитски уметнички слики

Од Википедија — слободната енциклопедија

Слики од уметниците наречени Предрафаелити, членови на уметничкиот правец во Англија во викторијанската епоха.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Предрафаелитски уметнички слики“

Оваа категорија содржи само една страница.