Категорија:Предрафаелитски слики

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Слики од уметниците наречени Предрафаелити, членови на уметничкиот правец во Англија во викторијанската епоха.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.

Страници во категоријата „Предрафаелитски слики“

Оваа категорија содржи само една страница.