Категорија:Предрафаелити

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Предрафаелитите („Предрафаелитско братство“) биле група англиски сликари, поети и критичари од викторијанско време. Братството е основано во 1848 г.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Предрафаелити“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.