Прејди на содржината

Категорија:Предрафаелити

Од Википедија — слободната енциклопедија

Предрафаелитите („Предрафаелитско братство“) биле група англиски сликари, поети и критичари од викторијанско време. Братството е основано во 1848 г.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Предрафаелити“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.