Категорија:Поетски изрази

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Onomatopeja e izrazno sredstvo(stilska figura)so koe se imitiraat zvuci od prirodata,glasovi na zivotni,rasni shumovi itn.

Страници во категоријата „Поетски изрази“

Оваа категорија содржи само една страница.