Категорија:Подџиновски ѕвезди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Подџин.

Подџиновски ѕвезди се ѕвезди со сјајна класификација IV.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

A

B

F

G

O