Категорија:Платонови дијалози

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Портал „Антика

Ова се Платоновите дијалози. Во многу од нив главна улога игра Сократ, и истите се важен дел од Сократовите дијалози.

Страници во категоријата „Платонови дијалози“

Оваа категорија содржи само една страница.