Категорија:Откритија на Фридрих Карл Арнолд Швасман

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на астрономски објекти откриени од германскиот астроном Фридрих Карл Арнолд Швасман.