Категорија:Откритија на Лујџи Карнера

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на астрономски објекти откриени од италијанскиот астроном Лујџи Карнера.

Страници во категоријата „Откритија на Лујџи Карнера“

Прикажани се 16 од вкупно 16 страници во категоријата.