Категорија:Откритија на Џон Хинд

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на астрономски објекти откриени од англискиот астроном Џон Расел Хинд.

Страници во категоријата „Откритија на Џон Хинд“

Оваа категорија содржи само една страница.