Категорија:Откритија на Џовани Доменико Касини

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ова е список на астрономски тела откриени од италијанскиот астроном Џовани Доменико Касини.

Страници во категоријата „Откритија на Џовани Доменико Касини“

Прикажани се 4 од вкупно 4 страници во категоријата.