Категорија:Отворени стандарди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Отворен стандард е јавно достапен и спроведлив стандард.

Поткатегории

Оваа категорија ја содржи само следнава поткатегорија.