Категорија:Олигоцен

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Олигоцен.

Во оваа категорија се содржат настани кои се случиле во периодот олигоцен, кој е дел од геолошката временска скала. Видете геолошка временска скала за информации за нејзината поделба и соодносот помеѓу нејзините поединечни делови.

Страници во категоријата „Олигоцен“

Оваа категорија содржи само една страница.