Категорија:Оксфордски речници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Речници издадени од Издаваштвото на Оксфордскиот универзитет (Oxford University Press). 20-томниот Оксфордски речник на англискиот јазик (Oxford English Dictionary, OED) е најголемиот и најпознатиот, но други помали реници се попродавани под насловот „Оксфорд“.

Страници во категоријата „Оксфордски речници“

Оваа категорија содржи само една страница.