Категорија:Означувачки јазици

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Означувачки јазици.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Ф

H

  • [<b>×</b>] HTML(3 С)

X

  • XML(1 К, 5 С)

Страници во категоријата „Означувачки јазици“

Прикажани се 5 од вкупно 5 страници во категоријата.