Категорија:Обработка на слики

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Обработка на слики е примена на техниките на обработка на сигнали во областа на сликите — дводимензионални сигнали како фотографии или видеоснимки.

Обработката се врши со филтрирање на сликата со различни филтри.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Страници во категоријата „Обработка на слики“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.