Категорија:Области во Германија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Главна статија: Административни окрузи во Германија (герм. Regierungsbezirke)

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.