Категорија:Населени места во покраината Истанбул

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Местоположба на Истанбулската покраина во рамките на Турција

Оваа категорија ги вклучува исто така историските градови, гратчиња и села во областа на Истанбул, кои се целосно урбанизирани населби во соседните урбани просвами. Оваа категорија се совпаѓа со Категорија:Населби во Истанбул, но и двете категории се различни.

Страници во категоријата „Населени места во покраината Истанбул“

Прикажани се 10 од вкупно 10 страници во категоријата.