Категорија:Митохондриски гени

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Митохондриска ДНК.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.