Категорија:МСЗП-Категорија VI

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Заштитени подрачја заведени како МСЗП-Категорија VI (Подрачје со одржлива употреба на природните ресурси) од Светскиот сојуз за заштита на природата (МСЗП или IUCN).