Категорија:МСЗП-Категорија Ib

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Заштитени подрачја заведени како МСЗП-Категорија Ib (Подрачје на дивина) од Светскиот сојуз за заштита на природата (МСЗП или IUCN).

Страници во категоријата „МСЗП-Категорија Ib“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.