Категорија:МСЗП-Категорија Ia

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Заштитени подрачја заведени како МСЗП-Категорија Ia (Резерват на природата) од Светскиот сојуз за заштита на природата (МСЗП или IUCN).