Категорија:Критично загрозени видови според МСЗП

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се заведени видовите кои се сметаат за критично загрозени според Црвениот список на МСЗП.

Status iucn3.1 CR mk.svg (Категорија на Црвениот список на МСЗП)

Поврзано[уреди | уреди извор]