Категорија:Крајна левица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Крајна левица.
Поимот „крајна левица“ се смета за спротивен на поимот „крајна десница“.

Страници во категоријата „Крајна левица“

Оваа категорија содржи само една страница.