Категорија:Крајна левица

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Крајна левица.
Поимот „крајна левица“ се смета за спротивен на поимот „крајна десница“.

Страници во категоријата „Крајна левица“

Прикажани се 2 од вкупно 2 страници во категоријата.