Категорија:Крајна десница

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Крајна десница.
Поимот „крајна десница“ се смета за спротивен на поимот „крајна левица“.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 6 поткатегории од вкупно 6.

Н

П

Ф

Страници во категоријата „Крајна десница“

Оваа категорија содржи само една страница.