Прејди на содржината

Категорија:Индустриска историја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Главната статија за оваа категорија е Индустриска историја.
„Индустриска историја“ има свое место во класификационите кодови на JEL:
N6

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 2 поткатегории од вкупно 2.

Страници во категоријата „Индустриска историја“

Оваа категорија содржи само една страница.