Категорија:Злобници

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Злобник.
Поимот „злобници“ се смета за спротивен на поимот „јунаци“.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.