Категорија:Закони на термодинамиката

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Закони на термодинамиката.

Страници во категоријата „Закони на термодинамиката“

Оваа категорија содржи само една страница.