Категорија:Жолто-бели ѕвезди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Жолто-бела ѕвезда.

Жолто-бели ѕвезди се ѕвезди од главната низа со (сјајна класификација V) и спектрален тип F.

Страници во категоријата „Жолто-бели ѕвезди“

Прикажани се 6 од вкупно 6 страници во категоријата.