Прејди на содржината

Категорија:Добитници на Римската награда

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во оваа категорија се содржат добитниците на Римската награда (фр. Prix de Rome), доделувана за архитектура, сликарство, вајарство, гравура и музички дела.

Страници во категоријата „Добитници на Римската награда“

Прикажани се 5 од вкупно 5 страници во категоријата.