Категорија:Дела на Сања Михајловиќ-Костадиновска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

517 македонска книга, роман напишан од Сања Михајловиќ-Костадиновска. Книгата е издадена во 2015 година од издавачкото претпријатие Темплум.

Сања Михајловиќ- Костадиновска дабитира во македонската книжевна и културна средина со романот 517 за кој ја добива наградата „Новите“ на издавачката куќа „Темплум“ од Скопје за 2015 година.

Страници во категоријата „Дела на Сања Михајловиќ-Костадиновска“

Оваа категорија содржи само една страница.