Категорија:Геолошки непогоди

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се наоѓаат природните опасности предизвикани од придвижувања или избуви на копно или секундарни движења на вода. Се разликуваат од Категорија:Временски непогоди и други природни непогоди: Категорија:Природни непогоди.

Страници во категоријата „Геолошки непогоди“

Оваа категорија содржи само една страница.