Категорија:Геокодови

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Главната статија за оваа категорија е Геокодирање.

Геокод е географски код што служи за идентификација на определена точка на површината на земјата.

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 3 поткатегории од вкупно 3.

Д

I

N