Категорија:Википедија:Шаблони

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Кратенки:
КАТ:ШАБ

Оваа е категоријата од највисоко ниво за сите шаблони на Википедија. Шаблоните не треба да бидат директно вклучени во оваа категорија, туку да бидат категоризирани во соодветни подкатегории според нивната употреба, вид или применливост во именскиот простор се употребуваат.

Оваа категорија на други проекти[уреди | уреди извор]

МедијаВики · Мета · Ризница · Англиски Викицитат · Англиски Викивести · Викивидови · Англиски Викиуниверзитет

Страници во категоријата „Википедија:Шаблони“

Оваа категорија содржи само една страница.