Категорија:Википедија:Избрани статии под ревизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Оваа категорија ги содржи сите избрани статии кои го имаат шаблонот {{Ревизија на избрана статија}}. За овие статии треба да се води дискусија на ВП:РИС.

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.