Категорија:Википедија:Администраторство

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај

Оваа категорија содржи страници за администраторство, статусот што го имаат администраторите, вклучувајќи ги начините за добивање на тој статус и тие што веќе го имаат. Администраторите се група од доверливи корисници со пристап до одредени нешта недостапни за другите корисници, на пример способноста за бришење на страници и блокирање на корисници.