Категорија:Видови изумрени во дивината според МСЗП

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Во оваа категорија се заведени видовите кои се сметаат за изумрени во дивината според Црвениот список на МСЗП.
Status iucn3.1 EW mk.svg (Категорија на Црвениот список на МСЗП)

Поврзано[уреди | уреди извор]

Оваа категорија моментално не содржи страници или податотеки.