Прејди на содржината

Категорија:Видови зависни од заштита според МСЗП

Од Википедија — слободната енциклопедија

Во оваа категорија се заведени видовите кои се сметаат за зависни од заштита според Црвениот список на МСЗП. Оваа категорија е укината во поновата верзија на МСЗП 3.1, но сепак во неа се останати уште 350 таксони од претходната верзија 2.3.

(Категорија на Црвениот список на МСЗП)

Страници во категоријата „Видови зависни од заштита според МСЗП“

Прикажани се 3 од вкупно 3 страници во категоријата.